Depilacja laserowa – czego unikać?

Depilacja laserowa – czego unikać?
5 (100%) 1 głosów

Na Twojej skórze często pojawiają się wrastające włoski po goleniu? Często odczuwasz dyskomfort związany z regularnym usuwaniem włosków ze swojego ciała, zgodnie z prostymi, tradycyjnymi metodami? Maszynki, depilatory, kremy do golenia- każda z tych metod posiada wiele wad, które możesz odczuć praktycznie od razu po ich zastosowaniu. Częsta wymiana maszynek jest konieczna, ale mimo to uciążliwa. Włoski również odrastają po jej użyciu w ekspresowym tempie. Kremy do depilacji mogą mieć działanie drażniące oraz uczulające, nafaszerowane są w końcu chemią. Jeśli masz delikatną, wrażliwą skórę, ryzyko podrażnienia jest naprawdę spore. Ostatni i najbardziej bolesny ze sposobów to tradycyjny depilator. Mimo tego, że produkowane są coraz to nowsze urządzenia, które dzięki wielu udogodnieniom, takie jak na przykład nakładki chłodzące, czy też masujące, mają ułatwić proces depilacji oraz uczynić ją bezbolesną, depilacja depilatorem nadal budzi bolesne skojarzenia.

Jeśli powyższy scenariusz jest Ci doskonale znany to depilacja laserowa jest idealną metodą właśnie dla Ciebie! Jest do doskonały sposób bezbolesnej depilacji dla osób ze skłonnościami do podrażnień oraz dla posiadaczy bardzo wrażliwej skóry. Nie jest to najtańsza z metod depilacji, jakie możesz wybrać, jednak zastosowana kilkakrotnie, pomoże pozbyć Ci się zbędnego owłosienia na długi czas.

Więcej na temat Depilacji laserowej w Gdańsku – w Ekspresie Kaszubskim

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej?

Jak każda ingerencja w naturę, metoda depilacji laserowej ma kilka przeciwwskazań z którymi należy się zapoznać, zanim zdecydujemy się na wizytę u kosmetyczki.

Najważniejsze przeciwwskazania:

  • Przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłową reakcję Twojej skóry na światło. Najpopularniejsze i najczęściej używane leki tego typu to antybiotyki na cerę trądzikową czy też antydepresanty.
  • Okres ciąży.
  • Depilacja laserowa jest niewskazana, jeśli chorujesz na nowotwór. Jeśli jesteś już po przebytej chorobie, powinnaś skonsultować się z lekarzem, jeśli chcesz zacząć korzystać z zabiegu depilacji laserowej.
  • Jeśli posiadasz mocno opaloną skórę depilacja laserem grozi silnymi podrażnieniami skóry.
  • Infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze.
  • Jeśli posiadasz siwe, rude lub jasne włosy, których chcesz się pozbyć, nie ma gwarancji, że depilacja laserowa sobie z nimi poradzi. Mogą być zbyt cienkie.

Jeśli już upewniłaś się, że nie cierpisz na żadne z wymienionych przeciwwskazań, z pewnością z chęcią dowiesz się czego nie powinnaś robić po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej.

Czytaj też na temat depilacji laserowej Vectus: http://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

A co po zabiegu?

  • Unikaj gorących kąpieli.
  • Zrezygnuj ze stosowania samoopalaczy. Przestrzegaj też obowiązkowego zakazu kąpieli słonecznych przez co najmniej 3 tygodnie.
  • Nie korzystaj z sauny ani basenu. Postaraj się również unikać publicznych pryszniców.
  • Przez około dwa tygodnie od depilacji unikaj złuszczania naskórka. Nie stosuj peelingów oraz kosmetyków, które w swoim składzie mogą zawierać alkohol oraz inne substancje drażniące.

Depilacja laserowa to niezwykle wygodny sposób na piękną i gładką skórę!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *