Depilacja laserowa – jak się do niej przygotować?

Depilacja laserowa – jak się do niej przygotować?
5 (100%) 5 głosów

Depilacja laserowa pozwala na skutecznie pozbycie się zbędnego owłosienia ze skóry. Obecnie na rynku działa wiele klinik i gabinetów, które takie zabiegi wykonują. Podczas wyboru tego jednego miejsca, warto jednak zwrócić uwagę na dwa podstawowe aspekty – skuteczność i bezpieczeństwo. Kluczem do sukcesu jest dobrze wykwalifikowana kadra.

Na skuteczność depilacji laserowej wpływają rodzaj karnacji, kolorystyka skóry czy rodzaj owłosienia. Zabieg przynosi tym lepsze efekty, im ciemniejsze są włosy i im jaśniejsza skóra. Zabiegu nie można wykonać w przypadku mocnej opalenizny czy chorób skórnych. Warto ponadto wybierać gabinety, które korzystają z oryginalnych i certyfikowanych laserów.

Na około miesiąc przez zabiegiem warto zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na słońce. Niestety laser w połączeniu z opalenizną powodować może mało estetyczne przebarwienia, a niekiedy również i oparzenia. Warto też unikać metod depilacji, które usuwają cebulki włosowe, a więc wosków czy depilatorów mechanicznych. Skóra powinna być z kolei dobrze nawilżana.

Czas trwania zabiegu zależy przede wszystkim od powierzchni skóry. W przypadku wąsika na twarzy jest to kilkanaście minut. Nieco dłużej zajmuje laserowa depilacja nóg. Aby zabieg był skuteczny należy go kilka razy powtórzyć w odpowiednich odstępach czasu. Zwykle jest to kilka tygodni.

Po depilacji laserem skóra jest dość wrażliwa, niekiedy bywa lekko zaczerwieniona. Nie trzeba się tym martwić, to zupełnie normalna reakcja. W tym czasie lepiej natomiast unikać peelingów i kosmetyków z alkoholem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

78 + = 85