Depilacja woskiem

Depilacja woskiem
5 (100%) 5 głosów

Depilacja woskiem jest jedną z najpopularniejszych metod pozbywania się nadmiernego owłosienia praktycznie z każdej partii ciała. Depilacja za pomocą wosku jest bardzo efektywna, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Tak długotrwały efekt jest wynikiem tego, że wosk wyrywa również korzenie, a kolejne, odrastające włoski są zdecydowanie miększe. Współcześnie wyróżnia się dwa rodzaje depilacji: na ciepło oraz na zimno. Depilacja na ciepło jest wykonywana w gabinetach kosmetycznych, natomiast depilacja na zimno może być wykonywana w warunkach domowych. Należy jednak pamiętać, że jest ona bardziej bolesna i nie gwarantuje ona usunięcia wszystkich cebulek włosa, przez co może być mniej trwała.

Dlaczego warto poddać się depilacji woskiem ? 

Za depilacją woskiem przemawiają trzy podstawowe argumenty:

 • niesamowicie długotrwały efekt, który trwa nawet do kilku tygodni,
 • wosk usuwa całą długość włosa,
 • jest skuteczny nawet w przypadku gęstych i mocnych włosów.

Jeżeli podejmiemy decyzję o usuwaniu owłosienia za pomocą wosku, należy bardzo dokładnie prześledzić funkcjonujące w okolicy gabinety kosmetyczne. Ze względów bezpieczeństwa i pewności powodzenia zabiegu należy wybierać gabinety, które pośród pracowników posiadają dyplomowanego kosmetologa. Osoba taka, posiada szerszą wiedzę na temat zachodzących procesów biologicznych i potrafi lepiej wytłumaczyć pacjentom wszystkie plusy i minusy zabiegu. Kosmetolog profesjonalnie podejdzie do zabiegu i szczegółowo przeprowadzi wywiad przed jego wykonaniem. Warto pamiętać, że zabieg depilacji woskiem nie jest błahym procesem i również istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Do tych najważniejszych zalicza się:

 • cukrzyca,
 • zapalenie żył,
 • żylaki,
 • stany zapalne i ropne skóry,
 • choroby skóry (łuszczyca) i zmiany skórne (obrzęki, blizny),
 • zaawansowana ciąża,
 • epilepsja,
 • ubytki naskórka i rany na skórze,
 • słaba krzepliwość krwi,
 • stany gorączkowe,
 • zbyt krótkie włosy,
 • stwierdzone uczulenie na wosk.

Depilacja woskiem jest zabiegiem, który nie kosztuje zbyt wiele. Cena zależy od wybranej przez klienta partii ciała, na której ma być wykonany zabieg. Najtańsze są okolice twarzy i bikini. Do najdroższych zalicza się depilacja całych nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej.

W jaki sposób przeprowadza się depilację woskiem ? 

Przed odwiedzeniem gabinetu kosmetycznego w celu poddania się depilacji woskiem, należy pamiętać, że długość naszych włosków na ciele musi być odpowiednia i nie można przyjść z wygoloną daną partią ciała. Włosy w miejscach przeznaczonych do depilacji powinny mieć długość: na kończynach – 6 mm, na linii bikini i pod pachami – 10 mm, na twarzy – 4 mm. W profesjonalnych klinikach estetycznych i gabinetach kosmetycznych depilacja woskiem jest tylko lekko bolesna. Poza tym, klientka czuje się jak w domu i otoczona jest przyjazną atmosferą.

Depilacja krok po kroku

Przed rozpoczęciem depilacji woskiem, pacjentka zostaje poproszona o ułożenie się w odpowiedniej pozycji (ułożenie zależy od depilowanej partii ciała). Następnie, kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem na temat przeciwwskazań do zabiegu. W następnej kolejności rozgrzewany jest do odpowiedniej temperatury preparat w woskownicy. Osoba przeprowadzająca zabieg powinna sprawdzić temperaturę za pomocą nadgarstka. Kolejno pacjentowi zostaje odtłuszczona skóra i posypana talkiem. Potem zostaje nałożony wosk specjalną szpatułką zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W dalszym ciągu zostaje nałożony pasek na wosk, kosmetolog go pociera i energicznie zrywa w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Aby uniknąć zaczerwienienia depilowanego miejsca, powinno się dokonać jego ucisku. Po wykonaniu depilacji wyznaczonej powierzchni należy posmarować skórę śmietanką i wykonać relaksujący masaż.

Depilacja woskiem jest bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Co więcej, jest idealna dla osób, które mają dość maszynek ręcznych, elektrycznych czy woskowych plastrów zakupionych w drogerii kosmetycznej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 + = 51