Henna na brwi – gdzie i jak ją wykonać?

Henna na brwi – gdzie i jak ją wykonać?
5 (100%) 8 głosów

Czy wykorzystywana do farbowania brwi henna uczula? Czy zabieg ten trzeba wykonać w specjalistycznym gabinecie, czy też równie dobrze można poradzić sobie samemu? Czy henna brwi jest droga i czasochłonna? Takie pytania mogą kłębić się w myślach kobiet, które jeszcze nigdy w życiu nie farbowały sobie brwi, ale rozważają dokonanie takiego kroku. Z pewnością warto się przełamać i spróbować, ponieważ efekt takiego zabiegu utrzymuje się znacznie dłużej (nawet kilkadziesiąt razy!) niż to, co pozostawia po sobie zwykła kredka do oczu. Położenie henny na brwiach wcale nie zajmuje dużo czasu, ani nie wymaga zostawiania całej wypłaty w sklepie z kosmetykami – wystarczy poświecić raptem godzinę swojego czasu i dwadzieścia złotych ze swojego portfela, by cieszyć się pięknymi, wyrazistymi brwiami.

Nie wierz jak wybrać idealny zabieg na twarz lub na ciało? Spokojnie – salon kosmetyczny w Gdyni zaprasza na darmowe konsultacje z wykwalifikowanymi kosmetologami!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Jaką hennę do brwi wybrać?

Oglądając półki w drogerii i próbując zorientować się, jaka jest najlepsza henna do brwi, łatwo o zawrót głowy. Na rynku dostępnych są dziesiątki świetnych produktów, amatorzy mogą więc mieć duży problem z podjęciem decyzji dotyczącej wyboru. Przy podejmowaniu decyzji ważne są dwa elementy – dobranie odpowiedniego koloru oraz sprawdzenie, czy dany artykuł w żaden sposób nie będzie uczulał delikatnej skóry klienta. Jaki kolor powinna mieć henna na brwi? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od bardzo wielu czynników, takich jak między innymi kolor włosów czy karnacja. Szatynki i brunetki powinny raczej postawić na kolor czarny, zaś dla blondynek najlepsza okaże się grafitowa henna do brwi, która z jednej strony ładnie podkreśli głębię i barwę oczu, z drugiej zaś nie będzie tworzyła wrażenia dziwnego kontrastu. Przed udaniem się do kasy i zapłaceniem za wybrany produkt warto sprawdzić skład danej farby. Jeśli do jej produkcji zostały wykorzystane jakiekolwiek uczulające substancje, lepiej poszukać innej henny.


7 comments on “Henna na brwi – gdzie i jak ją wykonać?

 1. aleksandra pisze:

  Nigdy nie myślałam o tym, że henna może mnie uczulić, teraz wezme to pod uwage.

 2. aleksandra pisze:

  Moim zdaniem, jak ktoś obawia się alergii powinien przetestować substancje na skórze dzień przed zabiegiem.

 3. Agnieszka pisze:

  Bardzo lubie ten zabieg. Moje brwi po zabiegu wyglądają nieziemsko i ładnie podkreślają oczy.

 4. Malwina pisze:

  Moim zdaniem najlepiej henne na brwi wykonać u kosmetyczki. Samemu w domu można zrobić to mało estetycznie.

 5. Halinka pisze:

  Henne brwi można zrobić samodzielnie w domu. Wiadomo, że wyspecjalizowna kosmetyczka zrobi to lepiej. Moim zdaniem lepiej skorzystać z zabiegu u kosmetyczki.

 6. Sylwia pisze:

  Nigdy się nie spotkałam z tym, żeby kosmetyczka robiła mi jakieś specjalne testy alergiczne, to jest standard w innych salonach?

 7. Justyna pisze:

  Mi zawsze hennę robi siostra, nie idę do żadnego salonu, czy kosmetyczki i jestem bardzo zadowolona 🙂 Myślę, że nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Tylko trzeba być dokładnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 5