Jak wyleczyć hemoroidy zewnętrzne?

Jak wyleczyć hemoroidy zewnętrzne?
5 (100%) 2 głosów

Hemoroidy zewnętrzne charakteryzują się bóle, obrzęk, pieczenie i świąt w okolicach odbytu. W dodatku na brzegach odbytu pojawiają się guzki krwiste bądź też sine. Pierwszym krokiem doleczenia hemoroidów powinna być wizyta u lekarza. Po zbadaniu pacjenta podejmie on właściwe leczenie oraz doradzi jak dietą czy stylem życia wspomagać leczenie tej nieprzyjemnej dolegliwości.

Jedną z metod, którą może zastosować lekarz jest Skleroterapia, jednak najpierw potrzebna jest anoskopia odbytu pacjenta. Skleroterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych leków, które powodują powolne znikanie żylaków odbytu poprzez rozrzedzenie krwi wokół nich. Zabieg ten trwa od 10 do 40 minut, a tuż po nim pacjent, z drobnymi zalecaniami, może wrócić do codziennego życia.

Diatermia jednobiegunowa i niskonapięciowa to kolejna metoda, którą leczy się hemoroidy. Za pomocą dwóch elektrod o niskim natężeniu, które działają na naczynia doprowadzające. Kuracja taka jest niezywkle skuteczne gdyż wystarczą trzy takie zabiegi aby pozbyć się problemu hemoroidów.

Jeszcze inną metodą jest metoda Barrona. Polega ona niejako na wysuszeniu żylaka poprzez założeniu na niego specjalnej gumki (tzw. ligator), która pozbawia żylaki ukrwienia.

Istnieje także metoda zwana krioterapią. Polega ona na działaniu na hemoroidy ciekłym azotem lub podtlenkiem azotu. Właśnie to wywołuje u żylaków martwicę, a co za tym idzie ich odpadnięcie.

Metoda polegająca na podświetleniu guzka nazywa się koagulacją w podczerwieni. Koagulacja to inaczej trwały proces ścinania białka, który także powoduje odpadanie żylaków.

Jak więc widać dzisiejsza medycyna ma wiele sposobów na pozbycie się tej nieprzyjemnej dolegliwości. Co nie oznacz,że pacjent sam w domu nie może sobie pomóc. Może na przykład wspomagać leczenie poprzez picie mieszanki ziołowej Procto Vitale. Pomoże ona w walce z hemoroidami, a ponadto łagodzi także świąd i ból oraz oczyszcza cały organizm z toksyn. Ludzkość stosuje zioła od wielu, wielu lat jest to bardzo skuteczna alternatywa na praktycznie każdą dolegliwość. Należy także pamiętać o zdrowym stylu życia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

43 − = 37