Co stosować na trądzik?

Oceń artykuł

Trądzik, odwieczna zmora każdego nastolatka. Pojawia się z dnia na dzień, w najmniej oczekiwanych miejscach i psuje wygląd, jakość, świeżość cery. Pryszcze, krosty i zaskórniki same nie znikną. Związku z czym, nie wolno być biernym. Trzeba powziąć kroki w celu zminimalizowania ich objawów, aż w końcu doprowadzić do sytuacji, gdy na najbardziej newralgicznych miejscach nie zobaczymy ani jednego wyprysku. Jakie metody najlepiej stosować? Czy istnieją specjalne środki do zwalczania trądziku?
Obecnie można wyróżnić przynajmniej trzy obszary zwalczania trądziku pospolitego. Do najbardziej popularnych zalicza się metody dermatologiczne, a więc co kilkutygodniowe wizyty i traktowania wrażliwych partii ciała specjalnymi kosmetykami, maściami z domieszką antybiotyku. Oczywiście, jest to dobra idea, lecz w nie każdym przypadku się spełnia. Pacjenci mają różne opinie, nie zawsze zbieżne i pozytywne. Część jest zdecydowanie zadowolona, druga uważa, że po leczeniu dermatologicznym trądzik zniknął, ale po kilku miesiącach ponownie się pojawił. Jedno jest pewne, jest to kwestia bardzo sporna. Kolejnym sposobem na pozbycie się trądziku jest działanie od wewnątrz. Oznacza to proces przyjmowania specjalnych witamin, pierwiastków i substancji, które uregulują nam nadmierne wydzielanie łoju. Zaleca się jednak w tym przypadku kontakt z lekarzem, choćby z rodzinnym, który wskaże nam odpowiednie dawkowanie i poinformuje o możliwych skutkach ubocznych. Osoby, które stosowały tą metodę, w 80% ją zachwalają. Trzeba pamiętać, że każdy z nas posiada inny typ cery związku z czym środki należy dostosować indywidualnie do potrzeb. Innym rozwiązaniem mogą być preparaty kosmetyczne w postaci maści i kremów do cery trądzikowej. Są one dobrym pomysłem, ponieważ w składzie zawierają same naturalne ekstrakty z roślin. Serum Sevolium jest tego najlepszym przykładem. po pierwsze, oczyszcza skórę od wewnątrz. Po drugie, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Po trzecie, przyspiesza regeneracje naskórka. Po czwarte, łagodzi zastałe podrażnienia. Najistotniejsze jest jednak to, że krem marki Sevolium niweluje problem u źródła w przeciwieństwie do innych preparatów, które działają powierzchownie i odkładają problem na później.
Podsumowując, warto zadbać o cerę, tym bardziej jeśli jest ona trądzikowa. Tego typu cera wymaga nie tylko większych pokładów energii, żeby zwalczyć pryszcze, ale również odpowiednich środków kosmetycznych.

Bibliografia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4