Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja
5 (100%) 7 głosów

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który jest atrakcyjny dla osób w każdym wieku i rodzaju skóry. Po pięciu do 16 sesjach z dermatologiem lub chirurgiem kosmetycznym, korzyści z mikrodermabrazji są najbardziej cenione przez ludzi, którzy chcą odświeżyć wygląd swojej skóry, bez uciekania się do bardziej czasochłonnych i inwazyjnych procedur, takich jak głębokie peelingi chemiczne czy leczenie laserowe.

Zalety zabiegu mikrodermabrazji

Nieinwazyjna procedura

Mikrodermabrazja usuwa wady na poziomie powierzchni, traktując tylko najbardziej zewnętrzną warstwę skóry. Towarzystwo Chirurgów Plastycznych zauważa, że zabiegi mikrodermabrazji są dostarczane za pomocą ręcznego urządzenia, które przesyła małe kryształy po skórze, po czym są one zasysane do góry lub za pomocą różdżki zakończonej diamentem. Również mikrodermabrazja diamentowa po prostu usuwa warstwę powierzchniową martwych komórek skóry poprzez delikatne złuszczanie. Skóra nie jest zraniona poza naskórek.

Czytaj więcej o wskazaniach i przeciwwskazaniach w zabiegu mikrodermabrazja w Gdańsku w gabinetach kosmetologii profesjonalnej.

Bezbolesny zabieg kosmetyczny

Mikrodermabrazja nie jest bolesną procedurą. Według specjalistów można odczuwać drapanie lub łagodne kłucie podczas leczenia lub wibracji, podobnie jak masaż. Nie ma znieczulenia, skóra może być różowa i lekko spuchnięta po mikrodermabrazji, ale te efekty uboczne zwykle trwają tylko jeden dzień. Kosmetolog zastosuje kojący krem nawilżający po zabiegu i przekaże plan ochrony przed słońcem, aby chronić twoją nową warstwę skóry.

Szybkość

Kolejną zaletą mikrodermabrazji jest to, że procedura ta jest szybka, zwykle trwa mniej niż godzinę. Leczenie twarzy trwa około pół godziny, leczenie szyi jeszcze mniej – około 20 minut. Według specjalistów można potrzebować kilku sesji, aby osiągnąć optymalne wyniki. Niektórzy ludzie potrzebują tylko dwóch sesji w tym samym miesiącu, uzupełnionych comiesięcznymi zabiegami podtrzymującymi.

Dla każdego rodzaju skóry

Mikrodermabrazja jest odpowiednia dla problemów kosmetycznych związanych ze starzeniem się skóry, takich jak uszkodzenia słoneczne, plamy starcze i inne rodzaje przebarwień i zmarszczek, które występują wcześnie w procesie starzenia. Ale mikrodermabrazja jest również korzystna dla osób z tłustą skórą, zmniejszając drobne blizny po trądziku. Ponadto mikrodermabrazja to zabieg, który może być korzystny dla skazy na skórze.

Bezpieczny i skuteczny

W rękach wykwalifikowanego specjalisty mikrodermabrazja jest bezpieczna – o wiele bezpieczniejsza niż domowe zestawy do mikrodermabrazji. Domowe zestawy do mikrodermabrazji nie dadzą takich samych rezultatów, jakie są uzyskiwane, gdyby leczenie zostało wykonane przez wykwalifikowanego kosmetologa.

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów zwalczania skutków starzenia. Dzięki zaawansowanym technologicznie produktom do pielęgnacji skóry, specjaliści są w stanie wniknąć głęboko w skórę, umożliwiając organizmowi zbudowanie kolagenu i odzyskanie młodzieńczego wyglądu.

Za pomocą diamentowej końcówki zewnętrzne warstwy skóry są złuszczane, co pozwala na złagodzenie wielu problemów związanych ze skórą. W połączeniu ze skórką chemiczną można naprawdę leczyć się, gdy zauważysz poprawę pigmentacji.

Leczenie odbywa się w serii wizyt. Sucha, łuszcząca się skóra twarzy może być kłopotliwa, a mikrodermabrazja diamentowa okazała się skuteczna w naprawianiu problemu nawet u pacjentów z trądzikiem różowatym. Najpierw usuwając suche, martwe komórki skóry, które będą lepiej mogły wchłonąć produkt. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze na nawilżaczach i cieszyć się skórą, w której się dana osoba odnajduje.

Mikrodermabrazja przeciwwskazania

Mikrodermabrazja nie jest zalecana dla osób z:

  • rogowaceniem,
  • osób z nierozpoznanymi zmianami,
  • aktywnym trądzikiem różowatym lub silnym trądzikiem,
  • cukrzycą,
  • zaburzeniami autoimmunologicznymi,
  • wrażliwymi naczyniami włosowatymi,
  • egzemą,
  • zapaleniem skóry,
  • łuszczycą
  • lub toczniem.

Najnowsze zabiegi laserowe lub leczenie trądziku Accutane mogą być również uzasadnione, aby lekarz nie zalecał mikrodermabrazji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1