Badanie na Wirusa HPV

Badanie na Wirusa HPV
5 (100%) 6 głosów

Badanie na wirusa HPV jest istotnym krokiem w podjęciu jakiegokolwiek leczenia. Infekcja wirusem przebiega często bezobjawowo lub daje nieco mylące objawy (np. zapalenie cewki moczowej, napletka lub żołędzi). Aby poprawnie zdiagnozować przypadłość i wybrać właściwą metodę leczenia, należy wykonać test na HPV.

PRZYGOTOWANIE

Aby wykonać badanie na wirusa HPV należy zaopatrzyć się w test, czyli specjalnie przygotowany zestaw pobraniowy dostępny w  Internecie. Oprócz wyniku, w przypadku wykrycia wirusa, oznacza on typ z jakim mamy do czynienia (rozróżniamy typy niskiego ryzyka tzw. niskogenne oraz wysokiego, czyli wysokogenne). Jest to ważne, ponieważ w przypadku zarażenia wirusem wysokiego ryzyka należy kontrolować swoje narządy płciowe – istnieje podwyższone ryzyko rozwinięcia się nowotworów.

PO ZAKUPIE

Gdy już mamy swój zestaw pobraniowy, musimy zdecydować, czy chcemy sami pobrać wymaz (z jamy ustnej, chorobowo zmienionych miejsc, napletka lub pochwy), czy wolimy udać się np. do przychodni, w której przyjmie nas wykwalifikowany personel. Próbka zebrana podczas badania powinna zostać odesłana do laboratorium, w którym zaopatrzyliśmy się w test drogą internetową. W tym celu zamawia się zazwyczaj kuriera.

WYNIK

Otrzymany po dogłębnej analizie próbki wynik będzie jednoznaczny i niebudzący żadnych wątpliwości. Jeśli będzie on pozytywny, warto zgłosić się z nim do wybranej poradni wenerologicznej w celu natychmiastowego podjęcia leczenia odpowiednią metodą, pasującą do naszych indywidualnych potrzeb. Oczywiście wirus HPV jest nieuleczalny, można jednak łagodzić lub całkowicie zwalczać jego objawy.

DLA PAR

W przypadku posiadania stałego partnera, należałoby zakupić i wykonać dwa oddzielne testy. To pozwoli na zminimalizowanie ryzyka zakażenia (jeśli partner nie ma wirusa HPV) lub też na podjęcie leczenia obu partnerów, jeśli zachodzi taka konieczność. Wykluczenie bądź potwierdzenie zakażenia wirusem u partnera odgrywa ważną w rolę w dalszym procesie leczenia.

Badanie na obecność wirusa HPV nie jest nieprzyjemne, trwa tylko chwilę. Wyniki trafiają do nas bardzo szybko, są jasne i czytelne. Dają informację nie tylko o pozytywnym lub negatywnym wyniku, ale również o typie wirusa, jakim zostaliśmy zarażeni, co pozwala na podjęcie odpowiedniej metody leczenia i profilaktyki.

Więcej na temat profilaktyki wirusa HPV przeczytasz na stronie: http://dietoteczka.pl/wirus-hpv-badania-profilaktyka/

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

46 − 44 =