Krem na cellulit? Pozbądź się cellulitu raz na zawsze

Krem na cellulit? Pozbądź się cellulitu raz na zawsze
4.5 (90%) 4 głosów

Leczenie cellulitu to nie prosta sprawa, a firmy kosmetyczne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to sprawa, na której można zarobić sporo pieniędzy. Co chwilę powstają więc kosmetyki oraz zabiegi na cellulit.

Cellulit to nie cellulitis
Często pojawia się błąd, który polega na określeniu cellulitu jako cellulitis. Są to jednak dwie zupełnie inne sprawy. Cellulit, znany także jako skórka pomarańczowa, to popularny defekt wizualny. Skąd się on bierze? Jest to po prostu efekt nierównomiernego rozdysponowania tłuszczu. Pojawia się głównie na udach i pośladkach, sprawia, że skóra wygląda na nierówną, pofalowaną.

Zobacz: Krem na cellulit z aktywnymi składnikami pochodzenia naturalnego.

Cellulitis jest za to zapaleniem tkanki łącznej. Nie jest to defekt estetyczny, ale choroba, która wywoływana jest przez bakterie. Musi ona być leczona antybiotykami.

Skąd biorą się pomyłki w nazwie? Może to być efekt tego, że nazwy są bardzo podobne. W cellulitis skóra jest często też napuchnięta, czasami tworzą się pod nią nierówne grudki. Warto jednak pamiętać o tym, że są to zupełnie dwa różne określenia, które nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego.

krem antycellulitowy VialiseMałymi kroczkami do celu
Na cellulit nie ma cudownego środka, co gorsza, nie ma nawet operacji, która natychmiastowo dałaby efekty. Można wykonać zabieg, polegający na wprowadzeniu po skórę światłowodu z laserem, ten zabieg nazywa się Cellulaze. Jest on jednorazowy, kosztuje nawet 10 tysięcy złotych, ale cellulit znika po nim stopniowo, nawet do roku. Potem może jednak powrócić, więc nie jest to metoda, która pozwoli zapomnieć o skórce pomarańczowej raz na zawsze.

Dieta i ruch
Odpowiednia dieta, uboga w tłuszcze i nadmiar soli, daje dobre efekty w walce z cellulitem. Wystarczy też codziennie się ruszać, aby pierwsze efekty były już widoczne. W XXI wieku tak wiele kobiet, nawet w bardzo młodym wieku, ma cellulit, ponieważ prowadzą one siedzący tryb życia, jedzą za dużo i prowadzi to do nadmiernego odkładania się tłuszczu pod skórą.

Zimne prysznice i peelingi
Aby zwalczyć cellulit warto stosować zimne prysznice oraz regularne peelingi, dlaczego? Zimny prysznic obkurcza naczynka krwionośne, sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

Peeling pomaga nie tylko usunąć martwy naskórek, ale też poprawia krążenie, co jest ważne w walce z cellulitem.

Krem na cellulit – jaki krem antycellulitowy?

Stosowanie kremów na cellulit to najlepsza odpowiedź na pytanie, jak się pozbyć cellulitu. Kremy są sprawdzone, a na rynku jest ich tak wiele, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybierać można całkowicie naturalne propozycje, taki jak krem antycellulitowy Vialise. Skład takiego kremu opiera się na naturalnych składnikach, jak kofeina, wyciąg z ruszczyka kolczastego, czy też wyciąg z kwiatów lawendy.

Inną grupą kremów są te, które mają działanie rozgrzewające. Takie kremy mają w składzie zazwyczaj ostre papryczki albo pieprz cayenne. Rozgrzewanie poprawia krążenie i sprawia, że substancje aktywne wnikają głębiej.

Jakie kremy wybierać? To już zależy od tego, jakie działanie bardziej nam odpowiada. Jak widać, walka z cellulitem jest możliwa i można ją wygrać.

Czytaj też: Naturalne metody na cellulit – lifestylemagazyn.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 − = 32