Krem do cery trądzikowej – jaki wybrać?

Krem do cery trądzikowej – jaki wybrać?
5 (100%) 1 głosów

Odpowiedni krem do cery trądzikowej to podstawa odpowiedniej pielęgnacji cery. Bowiem cera trądzikowa wymaga specyficznych metod leczenia. Trądzik jest problemem, z którym zmagają się osoby w różnym wieku. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wbrew powszechnemu myśleniu, iż trądzik w szczególności dotyka osoby w okresie dojrzewania jest błędne. Owszem trądzik może pojawiać się w tym okresie, ponieważ jest to spowodowane nadmiarem hormonów w naszym organizmie. Aczkolwiek problem ten dotyka także osoby w dojrzałym wieku, na przykład podczas menopauzy. Wobec tego najważniejszym czynnikiem jest wczesne zidentyfikowanie choroby, ponieważ jej wczesne wykrycie, daje szanse na szybszy powrót do zdrowiej skóry, a co za tym – piękniejszy wygląd i lepsze samopoczucie. Na rynku jest wiele kremów do cery trądzikowej, które dają gwarancję pięknej i zdrowej cery. Do jednych z tych produktów należy krem do cery trądzikowej Sevolium. Jest to bowiem innowacyjne serum, które w swoim składzie zawiera wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia. Do składników tych zalicza się w szczególności: wyciąg z kory i liści, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z nagietka, nanozłoto, miedź, jak również cynk i wyciąg z drożdży. Wobec czego ten rodzaj kremu do cery trądzikowej będzie w pełni bezpieczny dla naszej cery.

Do najczęstszych błędów w pielęgnacji cery trądzikowej należy przede wszystkim:

  • wyciskanie pryszczy
  • zakrywanie niedoskonałości warstwami makijażu
  • leczenie trądziku na własną rękę
  • nadmierne przesuszanie skóry
  • jak również brak nawilżenia i ochrony UV

Cera trądzikowa często bywa mylona z cera tłustą i mieszaną. Bowiem podstawą obu problemów jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych. Gruczoły te wydzielają sebum, w związku z czym nasza skóra w niektórych miejscach świeci mniej, a w innych bardziej. Dzieje się tak, na przykład na nosie, bądź na brodzie. Aczkolwiek suchy rodzaj cery trądzikowej nie wyklucza powstawania zamian trądzikowych na naszej skórze. Jest to natomiast bardzo rzadkie, ale nie wykluczone. W takim przypadku najlepiej jest zasięgnąć porady u dermatologa. Pewne czynniki, które powoduje wzmożoną produkcje sebum, prowadzą do powstawania bakterii, które są bezpośrednią przyczyną wyprysków. Oprócz uwarunkowań genetycznych, wpływ na pojawianie się trądziku mają również hormony, a także nieodpowiedni dieta i czynniki atmosferyczne. Produktami pomocniczymi w leczeniu trądziku będą natomiast: czystek, rumianek oraz pokrzywa.

Krem nawilżający do cery trądzikowej

SevoliumOdpowiedni krem nawilżający do cery trądzikowej powinien dawać nam gwarancję swej skuteczności. Bowiem cera trądzikowa wygląda na tyle nieestetycznie, iż osoba z trądzikiem wstydzi się wychodzić z domu, bez nakładania grubej warstwy podkładu na twarzy. Takie maskowanie wobec tego problemu powoduje, iż nasze zmiany trądzikowe są jeszcze trudniejsze do usunięcia. Gdyż nie zalecane jest stosowanie jakichkolwiek kosmetyków do makijażu. W związku z tym ważna jest szybkość i skuteczność działania kremów nawilżających do cery trądzikowej. Składniki kremów nawilżających do cery trądzikowej działają nawilżająco, poprzez co ogólny wygląd skóry zostaje poprawiony, jak również wpływa długofalowo na zdrową kondycję naszej cery. Utrzymujący się poziom odpowiedniego nawilżenia jest konieczny do zachowania zdolności ochronnych przez tkanki, ale również do utrzymania gładkiego wyglądu cery. Bardzo ważny jest fakt, iż kremy takie mogą być również stosowane przez osoby dojrzałe. Nie ma więc konieczności wybierania między krem antytrądzikowym i przeciwzmarszczkowym.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 5