Kwas hialuronowy pod oczy i nie tylko

Kwas hialuronowy pod oczy i nie tylko
5 (100%) 41 głosów

Wraz z wiekiem na twarzy każdego człowieka powoli pojawiają się mniejsze oraz większe zmarszczki, stanowiące dla wielu osób niepożądany defekt estetyczny. Nie ma w tym dziwnego – w końcu w dobie, gdy nasz wygląd pełni rolę swoistej wizytówki i zdecydowanie pomaga robić lepsze pierwsze wrażenie, skóra musi pozostać zadbana i ładna.

Właśnie dlatego warto korzystać z zabiegów, które mają na celu poprawę stanu cery. Dzięki odpowiednim technikom i umiejętnościom specjalistów w kilka chwil można pozbyć się oznak starzenia się skóry i nie tylko. Dzisiaj pragniemy opowiedzieć Państwu nieco o ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym zarówno doliny łez, jak i bruzd nosowo-wargowych. Jak przygotować się do zabiegu, na czym polega wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, jakie są efekty, jak dbać o daną okolicę w późniejszym czasie – tego wszystkiego dowiecie się Państwo z naszego artykułu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych oraz ostrzykiwanie doliny łez kwasem hialuronowym to zabiegi, które nie wymagają specjalnego przygotowania. Przed ich wykonaniem należy jednak skonsultować się ze specjalistą, z którym można omówić swoje oczekiwania i dowiedzieć się istotnych informacji.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w organizmie każdego człowieka. Z wiekiem jednak jest go coraz mniej, co przekłada się na mniejsze nawilżenie i coraz gorszą jędrność skóry. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym ma na celu dodanie go w miejsca, które wymagają lepszego nawilżenia i wygładzenia.

Jak już wspomnieliśmy, opisywany tutaj zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga konkretnego przygotowania, ponieważ kwas hialuronowy na zmarszczki stosowany w gabinetach nie uczula i ulega naturalnej biodegradacji. Warto jednak pamiętać o tym, by przed wizytą nie stosować leków zmniejszających krzepliwość krwi. Należy również zwrócić uwagę na listę ewentualnych przeciwwskazań. Wśród nich znajduje się m.in. ciąża, trądzik czy choroby nowotworowe – w przypadku ich wystąpienia wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym nie jest zalecane.
Przed udaniem się na wizytę warto wybrać odpowiedniego specjalistę dermatologii. Tylko wtedy będą mieli Państwo pewność, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wykonywane jest w sposób bezpieczny i profesjonalny.

Jak wygląda zabieg?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym rozpoczyna się dokładną analizą rysów twarzy klienta. To ważny krok, dzięki któremu efekt będzie w pełni naturalny i dopasowany do danego typ urody. Następnie w odpowiednie miejsca za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się kwas w formie gęstego, plastycznego żelu.

O czym pamiętać po wykonanym zabiegu?

Po wizycie w gabinecie dermatologicznym warto pamiętać o tym, by nie wystawiać skóry na bezpośrednie działanie słońca, a także unikać solarium. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wiąże się również z koniecznością czasowej rezygnacji z sauny oraz innych miejsc czy zabiegów, które narażają skórę na bardzo wysoką temperaturę.
Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym to doskonały pomysł dla osób, które mają dość wiecznych cieni pod oczami, które wraz z wiekiem tylko coraz bardziej się uwypuklają. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym pomaga w szybki sposób znacznie odmłodzić wygląd poprzez usunięcie nieestetycznych bruzd i deformacji skóry.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 50 = 58