Metody depilacji – pozytywne i negatywne skutki

Metody depilacji – pozytywne i negatywne skutki
5 (100%) 11 głosów

Problem pt. wrastające włoski czy podrażnienia po goleniu dotyczy większości kobiet, które zaczęły swoją przygodę z depilacją. Choć metod depilacji jest naprawdę dużo i można w nich przebierać w zależności od aktualnego nastroju, część z nich doprowadza do przykrych skutków ubocznych – np. wrastające włosy. Dostępne metody depilacji to między innymi elektryczna maszynka, depilacja woskiem czy powszechnie znana maszynka do golenia. Niestety powyższe metody niosą ze sobą wiele komplikacji, które nie tylko oszpecają nasze ciało, ale mają również wpływ na zdrowie. Wrastające włoski na nogach to czarne kropki – włosy, które przez grubą, przesuszoną warstwę skóry nie zdołały przebić się na zewnątrz, więc zawinęły się z powrotem w naskórek. Podrażnienia po depilacji to również efekt stosowania wyżej wymienionych metod pozbywania się włosków i rzadko kiedy cała machina zatrzymuje się tylko na wrastających włoskach. Kolejnym etapem jest zapalenie mieszków włosowych i ropne zmiany na skórze, które lubią zostawiać po sobie blizny.

Domowymi sposobami możemy starać się zminimalizować ryzyko wrastających włosków po depilacji i uniknąć niepotrzebnych podrażnień, lecz żadna z tych metod nie daje nam 100% pewności, iż nie będziemy mieli z nimi do czynienia. Bardzo ważnym etapem pielęgnacji w trakcie usuwanie włosków jest regularny mechaniczny peeling skóry. Najbardziej lubiany jest peeling z kawy, który można zrobić samodzielnie w domu. Złuszczenie martwego naskórka to pierwszy krok do uwolnienia się od wrastających włosków na nogach. Kolejnym, również ważnym krokiem jest nawilżanie. Nawilżający balsam czy kojący żel aloesowy powinien być niezbędnikiem każdej kobiety.

Jeżeli żadna z metod nie działa i dalej borykamy się z problemem, warto sięgnąć po depilację laserową, która raz na zawsze uspokoi naszą skórę. Wiązka wypuszczana z lasera całkowicie usunie włos. W zależności od obszaru depilacji zaleca się kilka sesji. Dla zminimalizowania bólu w trakcie zabiegu używa się specjalnej głowicy chłodzącej. Dzięki laserowej depilacji na długo możemy się cieszyć gładką, zdrową skórą.


6 comments on “Metody depilacji – pozytywne i negatywne skutki

 1. […] są na tyle wystarczające, aby zaradzić w kwestii, jaką są podrażnienia po goleniu. Z kolei, wrastające włoski na nogach również są nieprzyjemną dolegliwością, z jaką związany jest fakt, iż pojawiają się na ciele nieestetyczne czerwone oraz swędzące […]

 2. Kamila009 pisze:

  Ja tam nie zauważyłam negatywynych skutków depilacji laserowej. Może lekko czerwona skóra i pieczenie byłoby tu minusem, ale takie skutki zawsze występują nawet i po klasycznym goleniu maszynką.

 3. s-a-r-a pisze:

  Depilacja laserowa ma wiele pozytywnych skutków. Jednym z nich może być np. usunięcie problemu z wrastającymi włoskami, z który zmaga się coraz więcej osób.

 4. MilkA pisze:

  Ja już powoli mam dosyć golenia się klasycznymi sposobami. Chyba niedługo zakończę swoje męki i wybiorę się na zabiegi do kliniki medycyny estetycznej.

 5. fryśka777 pisze:

  Polecam Clinica Cosmetologica w Gdańsku 🙂 Tam pozbędziecie się wszystkich problemów z wiązanych z depilacją ciała.

 6. nyska pisze:

  Od jakiegoś czasu korzystam z depilacji laserowej. Testowałam już najróżniejsze lasery do depilacji i najlepiej sprawdził się laser Vectus, który pozwolił na kilkumiesięczne utrzymanie się efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =