Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Jak wyleczyć trądzik różowaty?
5 (100%) 2 głosów

 Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry. Objawia się poszerzeniem naczyń krwionośnych a następnie powstawaniem grudek i krost. Przyczynami występowania są:

* Spożywanie tłustych potraw

* Picie alkoholu i palenie papierosów

* Stosowanie leków obniżając h poziom cholesterolu

* Występowanie w nadmiernych ilościach witaminy B6 i B2

* Nadmierny stres

* Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków

* Zbyt częste opalanie.

Najczęściej leczenie wymaga interwencji lekarza. Leczenie to może trwać miesiącami a nawet latami. Są jednak domowe sposoby na wyleczenie trądziku różowatego. 

Leczenie trądziku różowatego – wizyta u dermatologa

Wizyta u dermatologa jest niezbędna jeśli chcemy wiedzieć jak skutecznie wyleczyć trądzik różowaty. Dermatolog przeprowadzi z pacjentem niezbędny wywiad i obejrzy zmiany na skórze. Jednym ze sposobów leczenia jest przyjmowanie antybiotyku przepisanego przez lekarz, zacnerose w płynie (na trądzik różowaty)wykle jest to erytromycyna. Koniecznie trzeba również przyjmować jednocześnie probiotyk. Antybiotyków nie powinno się zażywać dłużej niż dwa tygodnie. Ważne jest aby unikać makijażu oraz tłustych kremów. Powinniśmy także zmienić codzienne przyzwyczajenia:

* Dietę należy wzbogacić o jak najwięcej kaszy oraz warzyw, zrezygnować z jedzenia tłustych i smażonych posiłków.

* Należy odpowiednio nawadniać organizm. 

* W miarę możliwości zredukować sytuację stresowe.

* Zrezygnujmy z silnego nasłonecznienia.

* Należy unikać mydeł lub detergentów syntetycznych. 

* Powinniśmy zrezygnować z picia mocnej kawy i mocnej herbaty.

Po zakończonej kuracji antybiotykowej i zmianie trybu życia powinniśmy udać się na wizytę kontrolną do dermatologa. Nawet po zakończeniu leczenia choroba może bardzo szybko powrócić, więc odpowiednie kosmetyki najlepiej stosować do końca życia w celu ochrony swojej cery. Kuracja antybiotykowa nie zawsze jest skuteczna. Wtedy stosuje się leczenie laserowe. Polega na usunięciu przez laser pozostałych blizn oraz zmian. Zabiegi tego typu nie są refundowane. W przypadku występowania silnych objawów niezbędna jest seria takich zabiegów. Gdy na twarzy pojawią się guzy a struktura skóry zmieni się stosuje się zabiegi chirurgiczne. Podczas zabiegu ściana się owe guzy z twarzy.

Trądzik różowaty – domowe sposoby

Leczenie trądziku różowatego nie jest łatwe. Często wymaga wiele wyrzeczeń a przede wszystkim cierpliwości. Najważniejsza jest pielęgnacja i odpowiednie nawilżenie skóry. Jak wyleczyć trądzik różowaty domowymi sposobami? Warto skorzystać z kosmetyków do cery trądzikowej oraz wrażliwej. Bardzo często w leczeniu stosowany jest aloes. Działa na skórę bardzo pozytywnie. Aloes ogranicza rozwijanie się bakterii, działa przeciwświądowo, ma działanie przeciwzapalne, jest bogaty w witaminy. Aloes w leczeniu trądziku różowatego wykazuje wysoką skuteczność. Skórę najlepiej zmywa wodą zimną lub letnią. Powinniśmy unikać wody gorącej. W walce z trądzikiem różowaty bardzo pomaga ochrona skóry twarzy przed słońcem i wiatrem. Ważne jest aby przy zmywaniu makijażu nie przecier za mocno skóry wacikiem aby jej nie podrażnić.

Podsumowanie

Leczenie trądziku różowatego nie jest łatwe. Istnieje bardzo dużo sposobów zarówno domowych jak i medycznych. Pamiętajmy, że nie wszystkie sposoby są dla każdego skuteczne. Każda cera jest inna. Wymaga specjalnego leczenia i ochrony,a przede wszystkim cierpliwości. Jest to proces długotrwały i pełen wyrzeczeń. Pamiętajmy, że wytrwałość w dążeniu do celu może przynieść niesamowite efekty. Nie czekaj! Zacznij reagować już przy pierwszych objawach!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1